русскийAzeriქართულიitalianoEnglish

O nas

Budynek-2 [HDTV (720)]

 

Historia

Euromed powstał w 1994 roku. Jest to niewątpliwie jeden z najstarszych ośrodków rehabilitacyjnych tak w Polsce jak i na świecie, a z całą pewnością  jedyny który jako pierwszy zastosował terapię w adaptowanym kombinezonie  kosmicznym, łącząc uznane techniki rehabilitacyjne z nowatorskimi rozwiązaniami. Prototypem stosowanego dziś kombinezonu EuroSuit  był kombinezon Pingwin, a ten  z kolei powstał na bazie prawdziwego kombinezonu kosmicznego który był wykorzystywany podczas długich wypraw w przestrzeń kosmiczną.  Okazało się że zarówno struktura kombinezonu jak i technologia jego wykorzystywania mogły by być bardzo skuteczne w usprawnianiu osób cierpiących na porażenie mózgowe i wszelkie zaburzenia ruchowe.

Rozpoczęły się  badania, próby , eksperymenty i testy które udowodniły że metodyka  nazwana „ Adeli”   jest skuteczna i została opatentowana oraz  wdrożona do programu rehabilitacji.

W ciągu 20 lat działalności metodologia jak i kombinezon były i są nieustannie modyfikowane tak aby skutecznie podnosić efektywność rehabilitacji.

 

Kraje pochodzenia naszych pacjentów


Pacjenci

m.in.: Armenia, Azerbejdzan, Australia, USA, Anglia, Irlandia, Iran, Irak,, Macedonia, Francja, Turcja, Cypr, Egipt, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Brazylia, Ukraina, Rosja, Białoruś, Litwa, Łotwa,  Katar, Włochy, Niemcy, RPA, Namibia, Tajwan, Meksyk,  Indie, Japonia, Argentyna

 

Dlaczego to działa?

Zasada działania naszego kombinezonu wydaje się prosta. Za pomocą odpowiednio naciągniętych gumek i cięgien przymocowanych do na kombinezonu  wywiera się  nacisk  na konkretne partie mięśni. Dzięki tej stymulacji obszary mózgu odpowiedzialne za funkcjonowanie danych partii mięśni „uczą się” prawidłowych reakcji. Wykorzystujemy tu ten sam mechanizm, z którego korzystamy codziennie ucząc się chodzić, pisać czy jeździć na rowerze. Sekret naszego sukcesu nie wynika jednak tylko\ z  faktu posiadania kombinezonu.  Wygląda to mniej więcej tak  jak samo posiadanie skrzypiec nie sprawi że zaczniemy olśniewać publiczność w filharmonii. Najważniejsza w procesie rehabilitacji jest wiedza, technika, wieloletnie doświadczenie terapeuty i jego podejście do pacjenta, umiejętność zachęcenia do pracy, motywacja i zaangażowanie w wykonywane ćwiczenia, kreatywnosć w procesie modyfikacji ćwiczeń i dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego. pacjenta

Nie każdy ośrodek rehabilitacyjny potrafi prawidłowo posługiwać się kombinezonem, który na pierwszy rzut oka może wydawać się prostym, nieskomplikowanym „ ubrankiem” z dziwnymi pętelkami. Nieumiejętne wykorzystanie kombinezonu w najlepszym razie może nie przynieść poprawy, w najgorszym nawet zaszkodzić.

 

Nie tylko kombinezon

Wiedza, precyzja i doświadczenie, kompleksowość terapii i indywidualny program usprawniania to niewątpliwie nasze atuty. Większość rehabilitantów pracuje u nas od samego początku i   kombinezon nie stanowi dla nich żadnej tajemnicy. Posiadamy w naszym ośrodku również dział badań i rozwoju który nadzoruje doskonalenie zarówno metodyki jak i kombinezonu. Pragniemy  aby nasi Pacjenci byli pewni że otrzymują maksimum tego co oferuje dzisiejsza rehabilitacja.

Samo wykorzystanie kombinezonu to jednak nie wszystko. Na równi z zabiegami w kombinezonie koncentrujemy się również na innych elementach rehabilitacji. W bogaty program zajęc wplecione są ćwiczenia w gabinecie usprawniania medycznego { UGUL}, ćwiczenia w urządzeniu do bocznej stabilizacji bioder { UBSB}, elektrostymulacja, zabiegi w butach wibrostymulacyjnych, masaże lecznicze i relaksacyjne, krioterapia, terapia ręki, ćwiczenia na platformie stabilometrycznej, biofeedback, zajęcia plastyczne,  oraz inne to zabiegi, które nie są tylko uzupełnieniem terapii ale sprawiają że nasi Pacjenci osiągają oczekiwane rezultaty  w sposób jak najbardziej naturalny i zrównoważony. Stymulacja jak największej liczby obszarów mózgu jest niezbędna aby uzyskać najlepszy efekt rehabilitacji. Dlatego podczas turnusu z Pacjentem pracuje nawet 7 rehabilitantów.. Rodzajów i stopni zaawansowania porażenia mózgowego jest tyle ilu jest Pacjentów i każdy przypadek jest inny. Nie zaczynamy rehabilitacji zanim nie otrzymamy od lekarza prowadzącego pełnej dokumentacji wraz ze wszystkimi zaleceniami. Dopiero na tej podstawie razem z naszymi lekarzami , lekarzem Pacjenta  i naszych terapeutów opracowujemy plan rehabilitacji.

Euromed to profesjonalny,  wysoko wykwalifikowany zespół specjalistów posiadających doświadczenie w pracy metodami PNF, NDT-bobath, Vojty czy terapii manualnej. Są to sprawdzone, nowoczesne i ciągle rozwijane sposoby rehabilitacji.

Staramy się aby Euromed nie był tylko ośrodkiem rehabilitacyjnym w którym pacjent wdrożony w trybiki napiętego programu staje się jednym z klientów jakich wielu, ale przede wszystkim chcemy aby czuli się u nas dobrze, mieli świadomość że jesteśmy tu dla nich.

Organizujemy im czas wolny, aranżujemy prywatne wizyty  lekarskie, pomagamy w załatwianiu drobnych zakupów, leków, sprzętu. Nasi tłumacze asystują  pacjentom i ich opiekunom w nagłych przypadkach losowych .

W ciągu 20 lat gościło  u nas ponad 8600 pacjentów z całego świata. Większość z nich odwiedza nas dwa, trzy razy w roku, gdyż widząc postęp i efekty chcą  kontynuować rehabilitację właśnie w naszym ośrodku. Pacjenci polecają sobie nawzajem nasze centrum, nawiązują przyjażnie, pomagają  sobie i wspierają w ciężkich chwilach, a taka rodzinna atmosfera sprzyja niewątpliwie chęci powrotu do nas .

Pacjenci i ich opiekunowie czynnie wypowiadają się na naszym facebooku, dołączają chętnie do grona znajomych, dzielą się sukcesami, troskami i wydarzeniami z codziennnego życia.

Dziękujemy za zaufanie jakim nas Państwo obdarzyliście.