русскийAzeriქართულიitalianoEnglish

TYPOWY DZIEŃ W EUROMEDZIE

Każdy turnus rehabilitacyjny zaczyna się dniem wjazdu (od obiadu) poprzedzający dzień rozpoczęcia turnusu. Zdarza się często że pacjenci przybywają do ośrodka w późnych godzinach wieczornych, wtedy czeka na nich w pokoju posiłek.

Pacjenta który przyjeżdża do naszego Centrum po raz pierwszy wita tłumacz który oprowadza pacjenta i opiekuna po ośrodku i przekazuje plan terapii na turnus wraz z numerem sali na której będzie ćwiczył.

Następnego dnia po śniadaniu  rozpoczyna się rehabilitacja według otrzymanego planu.  Na początku turnusu pacjent jest szczegółowo badany przez lekarza specjalistę w dziedzinie rehabilitacji narządu ruchu który zleca program oraz dodatkowe ćwiczenia i zabiegi jeśli pacjent tego wymaga.

O godzinie 8.00 zapraszamy do sali terapeutycznej na dwugodzinne zajęcia w kombinezonie EuroSuit poprzedzone masażem leczniczym, przygotowującym do ćwiczeń. Po ukończeniu zajęć w  kombinezonie i króciutkiej przerwie zaczynają się kolejne zabiegi rehabilitacyjne – np. ćwiczenia w Uniwersalnym Gabinecie Usprawniania Leczniczego – UGUL (do 30 minut), następnie pacjent kierowany jest na 15 minutowe zabiegi a okładów żelowych lub i krioterapii aby zrelaksować przeciążone mięśnie i przygotować go do kolejnych intensywnych ćwiczeń  (do 30 minut) w UBSB- urządzeniu do bocznej stabilizacji bioder.  Po krótkim odpoczynku zapraszamy pacjenta na około 20 -sto minutowe zabiegi w butach wibrostymulacyjnych . Kolejnym uzupełnieniem programu jest pionizacja pacjenta w specjalnym urządzeniu. Podczas tego ćwiczenia pacjent może zająć się prostymi grami planszowymi, ulubionymi maskotkami aby umilić sobie  20 minutowy czas pionizacji. Do  ciekawych i  lubianych przez pacjenta ćwiczeń należą niewątpliwie zajęcia na platformie stabilometrycznej  a czas ich zależy od stanu i możliwości pacjenta. Kolejnym elementem kompleksowego programu usprawniania medycznego  jest terapia ręki. W ciągu około 30 minut pacjent pod nadzorem terapeuty doskonali swoje zdolności manualne, usprawniając zakres ruchu dłoni, chwytność palców. Uzupełnieniem tej terapii są dwugodzinne zajęcia plastyczne które odbywają się dwa razy w tygodniu. Również dwa razy w tygodniu pacjent może zapisać się na konsultacje z logopedą

Jeśli w badaniu wstępnym lekarz zlecił dodatkowe zajęcia to będą to zabiegi multiterapii takie jak elektrostymulacja, laseroterapia, elektroterapia (TENS, Diadynamik, Jonoforeza, Interdyn), kinesiotaping oraz zabiegi  za dodatkową opłatą z zakresu biofeedback Podczas zajęć pacjentowi towarzyszy tłumacz który przebywa na terenie ośrodka w godzinach trwania terapii.

Przedstawiona kolejność ćwiczeń jest przykładowa. Każdy pacjent ma indywidualny program zajęć. Po zakończonym dniu terapii pacjent wraz z opiekunem spożywa obiad około godziny 14.00 a następnie kolację w stołówce na terenie ośrodka. W przypadku gdy pacjent zachoruje wzywamy lekarza bądż kierujemy go do pobliskiego ośrodka zdrowia.

Kilka razy w tygodniu pacjent wraz z opiekunem może wybrać się do pobliskiego Koszalina, do galerii zakupowych, apteki, sklepu ze sprzętem medycznym.

Turnus kończy się badaniami lekarskimi podczas których uczestniczą również terapeuci aby wspólnie z lekarzem ustalić zakres ćwiczeń i program rehabilitacji  do wykonywania  w domu. Pacjent otrzyma epikryzę medyczną z dokładnym opisem jego stanu sprzed turnusu oraz oceną poczynionych postępów i uzyskanych rezultatów. Po zakończonym turnusie pacjent wraz z opiekunem zostanie odwieziony na lotnisko przez transport Euromedu.