pionierskie metody rehabilitacji
Jesteśmy liderami
Pomysł zastosowania kombinezonu wywodzi się z Rosji z okresu popularności długotrwałych lotów kosmicznych. Kombinezon miał za zadanie przede wszystkim przeciwdziałać i zapobiegać negatywnym skutkom braku grawitacji podczas przebywania w kosmosie.
We wczesnych latach 90-tych naukowcy i lekarze uznali kombinezon za bardzo efektywne urządzenie do rehabilitacji dla pacjentów dotkniętych porażeniem mózgowym, uszkodzeniami rdzenia kręgowego i oczywiście innymi zaburzeniami ruchowymi.
W wyniku licznych badań i prób powstał prototyp nazwany Pingwin, który oczywiście po zmodyfikowaniu został wdrożony do usprawniania i przyjął nazwę ADELI.
W 2008 roku w Polsce w Centrum Rehabilitacji Euromed opracowano i wdrożono do użytku kombinezon EuroSuit – udoskonaloną wersję jego poprzedników co jeszcze bardziej dowodzi, że stosujemy pionierskie metody rehabilitacji.
Euromed Centrum Rehabilitacji
… zajmujemy się rehabilitacją i usprawnianiem medycznym pacjentów dorosłych i dzieci, dotkniętych zaburzeniami centralnego systemu nerwowego o różnej etiologii. Warto zauważyć, że stosujemy pionierskie metody rehabilitacji.
Kombinezon
rehabilitacyjny
EuroSuit
korekcja
patologicznego
ustawienia
części
ciała
wytwarzanie
bodźców
proprioreceptywnych
Kombinezon
pozwala pacjentom przede wszystkim na zdobywanie wielu nowych doświadczeń związanych z poczuciem świadomości własnego ciała oraz jego zachowaniem się w ruchu i przestrzeni.
System cięgien kombinezonu dostosowany indywidualnie, w zależności od dysfunkcji, pozwala na maksymalną korekcję patologicznego ustawienia części ciała, daje możliwość korekty napięcia poszczególnych grup mięśniowych tułowia i kończyn dolnych.
Na pewno wpływa to na wytwarzanie bodźców tzw. proprioreceptywnych tj. z mięśni, ścięgien i stawów. Nasze pionierskie metody rehabilitacji dają bezsprzecznie doskonałe efekty.
UNIWERSALNY
GABINET
USPRAWNIANIA
LECZNICZEGO
zapobieganie
przykurczom
zakres ruchu
w stawie
rozluźnienie
mięśni
wyciszanie
potologicznych
odruchów
Gabinet wyposażony jest…
w klatki do ćwiczeń oporowych i wyciągów. Ćwiczenia wykonywane w UGULu polegają na wykonywaniu ruchów w stawach przy odciążeniu ćwiczonego odcinka ciała.
Ćwiczenia te zapobiegają przykurczom, zwiększają zakres ruchu w stawie, przeciwdziałają zanikom mięśni i powodują przyrost ich siły.
W UGULu wykonywane są pozycje ułożeniowe mające na celu rozluźnienie napiętych mięśni oraz wyciszenie patologicznych odruchów.
Wykonywane jest tu także podwieszenie całkowite ciała, które także powoduje ogólne rozluźnienie mięśni. Każda część ciała jest podwieszona za pomocą podwieszek i linek przymocowanych do ramy lub kraty.
URZĄDZENIE
DO BOCZNEJ
STABILIZACJI
BIODER
kontrrotacja
obręczy barkowej
współruchy
postawa ciała
elastyczność
mięśni
objętych
przykurczami
wydolność
oddechowa
i krążeniowa
ogólna
sprawność
i kondycja
Dzięki wykorzystaniu
elastycznych gum możliwe jest ćwiczenie stabilizacji ciała w różnych pozycjach, w częściowym lub całkowitym obciążeniu kończyn dolnych.
Ułatwia rozwijanie i opanowywanie umiejętności funkcjonalnych takich jak siad, czworakowanie, stanie, chodzenie.
UBSB służy do ćwiczeń stymulujących odruchy równoważne. W warunkach dobrej stabilizacji i w poczuciu pełnego bezpieczeństwa pacjent w rezultacie wykonuje serię ćwiczeń poprawiających kontrolę zachowania miednicy w stosunku do płaszczyzny podparcia ze szczególnym uwzględnieniem stabilizacji statycznej i dynamicznej w płaszczyźnie czołowej.
Ćwiczenia prowadzone są zarówno z wytracaniem równowagi przy stabilizacji górnej części ciała (ćwiczenia naprzemienne kończyn dolnych), jak i przy zachowaniu stabilizacji dolnej części ciała (ćwiczenia z wytracaniem równowagi tułowia).
25 lat doświadczenia
Dzięki wieloletniej praktyce należymy do liderów w efektywnej rehabilitacji.
Pacjenci z całego świata
W turnusach rehabilitacyjnych uczestniczą pacjenci z 57 krajów.
Skuteczna opieka
Spersonalizowane podejście do pacjenta daje najlepsze efekty.
buty
wibrostymulacyjne
nauka
chodzenia
stymulacja
Buty wibrostymulacyjne
Zbudowane przez Euromed specjalistyczne buty i program komputerowy wzbudza impulsację biegnącą do mózgu, dlatego stymuluje reakcje odczuwane w czasie chodu w obrębie stóp. Istotne jest to przede wszystkim w przygotowaniu do nauki chodzenia jak i w zmniejszeniu i neutralizowaniu bólu, gdy wibracje skierowane są na konkretny obszar.
platforma
stabilometryczna
analiza
położenia
środka
nacisku
stóp (COP)
poprawa
koncentracji
równowaga
ciała
poprawa
koordynacji
ruchowej
Platforma stabilometryczna
Euromed Centrum Rehabilitacji oferuje nową terapię z zastosowaniem platformy. Jest to trening kontroli ciała oparty przede wszystkim na zasadach biofeedbacku, wspomagający przenoszenie ciężaru ciała oraz jego stabilizację podczas wykonywania ćwiczeń. Tego rodzaju trening poprzez zaangażowanie mięśni głębokich oraz dzięki integracji mózgu ułatwia w rezultacie tworzenie prawidłowych wzorców ruchowych.
Ćwiczenia na platformie dają możliwość analizy rozkładu masy ciała, jak również umożliwiają terapeucie właściwą ocenę nacisku i położenia środka nacisku stóp (COP). Terapia jest bardzo dobrze tolerowana przez pacjenta i jest też pewnego rodzaju zabawą w odróżnieniu od innych ćwiczeń.
Reasumując: efektem terapii na platformie stabilometrycznej jest poprawa koncentracji u pacjenta, jak również jeszcze bardziej świadoma kontrola równowagi ciała, odruchów równoważnych i obronnych, gdy pacjent jest w ruchu, a co za tym idzie, poprawa przede wszystkim koordynacji ruchowej.
Biofeedback
i elektrostymulacja
Stymulacja funkcjonalna jest wykorzystywana w terapii u pacjentów z zaburzeniami czynności mięśni, w chorobach nerwowo-mięśniowych, po urazach, udarach.
Celem stymulacji funkcjonalnej jest regeneracja nerwów oraz poprawa ośrodkowej kontroli nad czynnością mięśni lub narządów.
Multi-
terapia
Podczas jednego zabiegu dla danej jednostki chorobowej można stosować równocześnie określony rodzaj prądu i ultradźwięki.
Ćwiczenia
w Aparacie Grossa
W czasie zajęć w aparacie Grossa pacjent ubrany jest w uprząż przymocowaną do prowadnicy.
Urządzenie to ułatwia pacjentowi przyjmowanie pozycji stojącej i ćwiczenie chodu a także wykonywanie innych ćwiczeń z pełnym lub częściowym obciążaniem kończyn dolnych.