Buty wibrostymulacyjne

Poprzez zbudowane przez nas specjalistyczne urządzenie
i program komputerowy, wzbudzana jest impulsacja, biegnąca do mózgu, stymulująca reakcje odczuwane w czasie chodu w obrębie stóp. Istotne to jest w przygotowaniu do nauki chodu, jak i w zmniejszeniu i neutralizowaniu bólu, gdy wibracje skierowane są na konkretny obszar.

Aparat ten działa w rytm kroków człowieka. Efekt ten uzyskujemy przez naprzemienne włączanie i wyłączanie wibratorów pobudzających strefy podparcia jednej a następnie drugiej stopy.

Zabieg jest dobrze odbierany przez pacjenta. Niejednokrotnie ma on wrażenie, że przybrał postawę pionową, nieraz powstaje iluzja chodzenia. Skraca to czas adaptacji do pionizacji osób leżących. Zabieg ma pozytywny wpływ na wegetatywne unerwienie sparaliżowanej kończyny, co sprzyja poprawie krążenia i funkcji troficznych a w konsekwencji przyspiesza jej usprawnianie. Znacznie zmniejsza zastój żylny, co stanowi jeden ze środków zapobiegania najniebezpieczniejszym powikłaniom udaru mózgu – zatorom zakrzepowym tętnicy płucnej.

Terapie stosowane w Centrum

Dyrektor Euromedu – człowiek całkowicie oddany swojej pracy – zebrał
wokół siebie świetny zespół.
Moja córka Dasza była leczona w tym ośrodku rehabilitacyjnym po raz czwarty od 10 lat. Mieliśmy szczęście współpracować z prawie wszystkimi terapeutami i wszyscy, pracując
z pacjentami, są uważni, opiekuńczy, motywują ich, dzień po dniu, stopniowo zwiększając obciążenie, razem osiągają lepsze wyniki. Nasi ulubieni terapeuci pracują z humorem, dobre dowcipy pomagają nie koncentrować się na wystarczająco bolesnych i trudnych ćwiczeniach, pozwalając w ten sposób osiągnąć więcej.
Z przyjemnością polecamy to centrum leczenia i rehabilitacji.

Elena, mama Daszy z Litwy

Euromed Centrum Rehabilitacji

MIĘDZYNARODOWE CENTRUM REHABILITACJI

(+48) 94 722 25 00

info.euromed@gmail.com

ul. Kapitańska 61-63 76-034 Chłopy Polska